Ostropestřový olej (LZ)

Ostropestřecový olej silně podporuje činnost jater. Použití je vhodné obzvláště při všech obtížích souvisejících s játry jako je degenerace, zanesení žlučovodů, ekzémy, žloutenky, ozáření, chemoterapie, při nadměrném požívání alkoholu nebo chemických léků, únavový syndrom, terapeutické a podobné intoxikace a zvláště onkologické problémy.

Olej z ostropestřece je cenný léčivý produkt. Preventivní a léčivé vlastnosti oleje ze semen ostropestřece jsou spojeny s komponenty, které jsou v něm obsaženy: chlorofyl, karotenoidy, tokoferoly, komplex polynenasycených mastných kyselin (vitamín F) a především komplex látek zvaný sylimarin.

Silymarin je souhrnné označení více látek (zejm. flavonolignanů). Silymarin má řadu příznivých účinků, zejména však na správnou funkci jater. Vede ke zlepšení metabolismu jaterní buňky, stabilizuje její buněčné membrány, podporuje regeneraci jaterní tkáně a je výrazným antioxidantem (odstraňuje nebezpečné látky zvané volné radikály).


Ostropestřec mariánský (Sylibum marianum) se užívá k léčení již od antického Řecka a Říma. Jeho účinnost z největší části vychází z komplexu tří složek známých pod souhrnným názvem silymarin. Mezi léčivé účinky této rostliny patří schopnost posilovat játra, jeden z nejdůležitějších orgánů lidského těla. Játra zpracovávají živiny včetně tuků a dalších součástí potravy. Dále neutralizují a detoxikují četné látky: léky, drogy, chemické příměsi potravy a alkohol. Ostropestřec také pomáhá chránit játra řízením spotřeby glutationu, sloučeniny podobné aminokyselinám, která je nezbytná pro detoxikační procesy. Studie navíc prokázaly, že dokáže zvýšit koncentraci glutationu až o 35 procent. Je to tedy účinná stráž limitující množství jedů, které mohou játra v určité době zpracovat.
 
Ostropestřec je také mocným antioxidantem. V prevenci poškození buněk vysoce reaktivními molekulami volných radikálů je ještě výkonnější než vitaminy C a E. Podporuje tvorbu nových zdravých jaterních buněk, které postupně nahrazují buňky staré a poškozené. Zmírňuje rovněž celou řadu závažných jaterních onemocnění včetně virových infekcí a cirhózy.
 
Ostropestřec je při problémech s játry tak účinný, že se některých zemích podává v injekční formě na odděleních intenzívní péče při otravě jedovatými houbami, které ničí jaterní tkáň. Může být také prospěšný při ochraně jater alkoholiků, protože nadměrný konzum alkoholu vyčerpává glutation.
 
 

Vlastnosti:

 • Má protizánětlivé, epitelizující a hojivé účinky. Je to efektivní hepatoprotektor.
 • Předchází vstřebávání toxických sloučenin, které se dostávají do organizmu spolu s vodou a stravou a dýcháním.
 • Má protivředové působení, napomáhá hojení ran a popálenin (i od slunce), opruzenin kůže.
 • Zvyšuje odolnost organizmu, posiluje imunitu.
 • U nemocných rakovinou snižuje ostropestřec možnosti lékového poškození jater chemoterapií. Bylina také zklidňuje záněty a může zpomalovat bujení kožních buněk při psoriáze (lupénce).
 • Prospěšná může být i u endometriózy, nejčastější příčině ženské neplodnosti, protože pomáhá játrům zpracovávat hormon estrogen, jehož vysoká hladina zhoršuje bolesti a jiné příznaky tohoto onemocnění.
 • Ostropestřec prospívá při žlučových kamenech, neboť zlepšuje odtok žluče, trávicí šťávy nabité cholesterolem, z jater do střev, kde pomáhá trávit tuky.
 • Olej ostropestřce se také používá při léčebné masáži v kosmetice.

Shrnutí léčebných účinků:

 • cirhoza a tuková dystrofie jater
 • hepatitida, poškození jater v důsledku užívání alkoholu
 • vředové onemocnění žaludku a dvanácterníku
 • akutní a chronická gastritida
 • cholecistocholangit, diskenéze žlučových cest
 • paradontóza a stomatita
 • poškození kůže a popáleniny (chemické, termické), špatně se hojící rány

SloženíZa studena lisovaný 100% olej ze semen ostropestřece mariánského. První lis.

Balení: 200ml

Pro objednání mě kontaktujte ZDE.